English|صفحه اصلی حوزه ریاست| سایت اصلی دانشگاه      امروز: يکشنبه ١٣ فروردين ١٤٠٢


  چاپ        ارسال به دوست

دانش و مهارت در چهارچوب اخلاق و قانون

 

روز یکشنبه مورخ 27  آذر سال جاری دوره مهارتی "ضوابط و مقررات دانشگاهی با محتوای کلیات بین المللی سازی در آموزش عالی" با امتیاز دانش افزایی اساتید توسط دفتر مدیریت روابط بین الملل و با همکاری واحد توانمندسازی اساتید مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه، در سالن جلسات ریاست دانشکده پزشکی برگزار گردید.

دکتر جاوید فریدونی دبیر کارگروه بین المللی سازی کلان منطقه 2 آمایشی و مدیر امور بین الملل دانشگاه در این جلسه ضمن برشمردن شناسه های بین المللی شدن، بر اهمیت و مزایای بین المللی سازی اشاره کرد و تقویت سیستم های ارزیابی و پاداش برای ارتقاء اعضای هیئت علمی، بهبود وضعیت زبان دانشجویان و اساتید، کمک به اقتصاد آموزش و تربیت سفیران فرهنگی را از جمله تاثیرات مهم جذب دانشجوی بین الملل عنوان کرد. 

دکتر فریدونی در ادامه به فعالیت های دانشگاه در حوزه جذب دانشجوی خارجی پرداخت و گفت: فعالیت دانشگاه در حوزه جذب و پذیرش دانشجوی بین الملل از سال 96 آغاز شده و تا به امروز بیش از 300 دانشجوی خارجی از کشورهای عراق، ترکیه، هند و پاکستان پذیرش شده است.

در ادامه جلسه دکتر نازآفرین قاسم زاده دبیر کارگروه اخلاق، سلامت معنوی و تعهد حرفه ای در کلان منطقه دو آمایشی ضمن تشریح نحوه تعامل و برخورد با دانشجویان بین الملل، بر مسئولیت اخلاقی دانشگاه در قبال این دانشجویان تاکید کرد.

 

دکتر قاسم زاده هدف از برنامه های آموزش گروه علوم پزشکی را تربیت پزشکانی دانست که دانش و مهارت لازم برای ارائه خدمات و طبابت در چهارچوبی اخلاقی و قانونی را به دست آورند.

تبادل نظر در خصوص بهبود کیفیت آموزشی دانشجویان خارجی و رفع چالش های این حوزه پایان بخش این جلسه بود.

گفتنی است جلسه دوم این دوره روز یکشنبه 4 دی ماه سال جاری در سالن جلسات ریاست دانشکده پزشکی برگزار خواهد شد.

 

 

 


١٥:٣٣ - 1401/09/28    /    شماره : ٤٩١٢٩    /    تعداد نمایش : ٤٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج